Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
VCV Over 60's Competition 8 17 Jan 21 Endeavour Hills Over 60's Green
126 ML Stevens 28  K Boehm 2/27 T Balcombe 2/29
def by Richmond Union Over 60's
7/141 S Longley 25  J McMaster 2/36
Sydney Pargeter Recreation Reserve (Durham) 
A Turf (Sturgess Shield) 9 23 Jan 21 Richmond Union
8/173(cc)  
def by La Trobe University
4/177  
Citizens Park 
E Turf (Cohen Shield) 9 23 Jan 21 La Trobe University
7/164  
def Richmond Union
9/160(cc)  
Corben Oval 
C Synthetic 72 Overs (Wilson Shield) 9 23 Jan 21 Richmond Union
6/115  
def Mulgrave /Waverley Wanders
9/112(cc)  
Burnley Oval 
E Synthetic (60 Overs) 9 23 Jan 21 Glen Iris
2/102  
def Richmond Union
97  
Howard Dawson Reserve 
LOC 2 (RW Laws Shield) 2 21 Nov 20 Richmond Union
9/108 N Banfield 25*  M Bhatnagar 5/30 G Vishvanath 2/11 N Budhadev 2/13
def by Hawthorn
8/245(cc) L Date 89 C Gunawardana 75 GG Gomes 32  P Malhans 3/37 N Banfield 2/37
Burnley Oval 
LOC 7 35 Overs (Fitzwilliam Shield) 9 23 Jan 21 Richmond Union
85  G Gupta 3/18 R Bundela 2/8 S Pamieta 2/34
def by Richmond City
2/177(cc) IB Mirza 54* S Pamieta 48*  
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 10 Sunday Purple 6 20 Dec 20 Canterbury Blue
8/55(cc)  L Leverett 3/10 I Feehan 2/9
def by Richmond Union Smithers
1/150(cc)  
Hislop Park (Centre Oval) 
Under 10 Sunday Purple 6 20 Dec 20 Richmond Union Barich
def by Canterbury White
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 10 Sunday Silver 6 20 Dec 20 Ashburton Willows White
7/86  W Mutch 2/7 E Mosley 2/7 M Watkins 2/14
def by Richmond Union Murray
4/88  W Bannon 2/7
Willison West Oval (West Oval) 
Under 10 Sunday Silver 6 20 Dec 20 Richmond Union Adnams
12/77(cc)  R Ghosh 2/9 W Colleluori 2/13
def by Ashburton Willows Black
6/196(cc) R Seefeld 39*  J Bond 2/19
Alan Bain Reserve () 
Under 18 B Gillespie 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Burwood Uniting Canterbury
211 H Ryan 75 A Freemantle 35 A Elkington 31  E Liapakis 4/26 D Pistevos 3/22
def Richmond Union Walsh
188 HJ Carlin 44 L Zabarauskas 33* L De Matteo 26  A Freemantle 3/23 A Colgan 3/43 H Ryan 2/28
Lynden Park (Lower West) 
Under 14C JD Norman 4 22 Jan 21 Clifton Hill
6/126  B Mosley 2/6
def Richmond Union Payne
3/107(cc) O Fanning 26*  
Fairlea Ovals (Fairlea West) 
Under 14C JD Norman 4 22 Jan 21 Richmond Union Barker
6/106(cc)  H Cohen 2/16
def by Kew Blue
4/122(cc)  
Alan Bain Reserve () 
Under 16B A R Tongue 4 22 Jan 21 Richmond Union Boreham
4/83(cc)  
def Trinity Willison Gold
7/81(cc)  
Burnley Oval 
Under 14A C L Martin 4 22 Jan 21 Richmond Union Chapman
4/92(cc) W Collinson 28*  N Du Toit 2/17
def by North Balwyn Maroon
4/131(cc) B Kelvie 50* R Cramb 31* O Lowe 28  
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 16C K Noy 4 22 Jan 21 Kew White
7/85(cc)  L La'Brooy Fisher 3/15
def by Richmond Union Bloomfield
5/120(cc) J Little 38 A Shaw Rea 29  
Hays Paddock (North Oval) 
Under 12A R J Barker 4 23 Jan 21 Glen Iris Tudor
7/94(cc) S Yuvaraj 29  O Mosley 2/2
def by Richmond Union Tyrell
99  D Tey 3/5 T Barrance 3/8
Lewin Reserve (Burke Road South Reserve) 
Under 12B M Van Zuyden 4 23 Jan 21 Richmond Union Irwin
v Canterbury Blue
Burnley Oval 
Under 12B E R Frampton 4 23 Jan 21 Richmond Union Hyph
4/96  
def Canterbury White
3/95(cc)  
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 12C J Kwasny 6 19 Dec 20 Richmond Union Wade
4/117(cc) J Moore 33*  
def Wyclif Blue
6/81(cc)  
Alan Bain Reserve () 
Under 12C J Kwasny 6 19 Dec 20 Wyclif Red
31  J Rutledge 3/5 P McMahon 2/4
def by Richmond Union Hargraves
3/152  
Highfield Park (South Oval) 
Under 12C J Kwasny 6 19 Dec 20 Ashwood
6/98(cc) H Brady 33*  
def Richmond Union Murrihy
6/77(cc)  Y Kapoor 2/9
Jingella Reserve 
Under 10 Sunday Red 6 20 Dec 20 BYE
Richmond Union Edelmaier
 
Under 10 Sunday Red 6 20 Dec 20 Richmond Union Suttie
10/46(cc)  L Simmons 3/2 K Ho 3/4
def by Kew
4/170(cc)  
Burnley Oval 
IEGC Stage 2 Stars 5 16 Dec 20 Richmond Union
4/111(cc)  
def Heathmont
7/77(cc)  P Verner 2/13
Hislop Park (West Oval) 
IEGC Stage 1 Stars 5 16 Dec 20 Richmond Union Healy
2/149(cc)  
def Deepdene Uniting/Kew
4/45(cc)  
Alan Bain Reserve () 
IEGC Stage 1 Stars 5 16 Dec 20 North Alphington
5/110(cc)  
def Richmond Union Villani
11/99(cc)  
Pitcher Park 
IEGC Anna Lanning Shield Stage 3 5 16 Dec 20 Richmond Union
69  M Orr 3/7
def Edinburgh
3/63(cc)  
Burnley Oval 
Cricket Southern Bayside Women's Division 3 3 17 Jan 21 Richmond Union
2/132(cc) J Stevens 26* J Balderstone 26*  
def Bonbeach 2
7/76  M Philip 4/18
Burnley Oval 
Under 18 S J Hamilton 4 22 Jan 21 Boroondara Cobras
4/189(cc)  K Nguyen 3/64
def Richmond Union Walsh
6/140(cc) E Liapakis 47 K Nguyen 36 C Anderson 30  
Victoria Road Reserve