Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
VCV Over 60's Competition 2 22 Nov 20 Ringwood & Mountain District
5/119 L Hardham 41*  T Balcombe 3/29
def Richmond Union Over 60's
7/114(cc) R Bennett 43*  I Jones 4/17 B Jacquier 2/20
Colman Park 
A Turf (Sturgess Shield) 2 21 Nov 20 Burwood
8/258(cc) DR Mabogodage  64 S Udayangana 63* L McComb 31 J Wilson 28  A Milne 3/37 DJ Nicholls 2/34
def Richmond Union
5/176 DJ Nicholls 49 MJ Glass 26  D Melissinos 2/32
Burwood Reserve (East Oval-turf) 
E Turf (Cohen Shield) 2 21 Nov 20 Richmond Union
9/142 R Rey Lescure 40 B Keast 25  V Dewani 4/22 C Hounihan 3/33
def by Richmond City
165 G Ravindiran 30 B Brown 28  K Bakshi 3/27 K Nguyen 3/32 D Wilson 2/24 S Musgrove 2/40
Citizens Park 
C Synthetic 72 Overs (Wilson Shield) 2 21 Nov 20 St. Pauls CC
4/158 C Wales 51* R Joseph 30 M Johnson 27  FD Raffaut 2/28 T Rourke 2/28
def Richmond Union
5/156(cc) JJ Ross 48* L Rodgers 47  J Consolmagno 2/33
Batesford Reserve 
LOC 2 (RW Laws Shield) 2 21 Nov 20 Richmond Union
9/108 N Banfield 25*  M Bhatnagar 5/30 G Vishvanath 2/11 N Budhadev 2/13
def by Hawthorn
8/245(cc) L Date 89 C Gunawardana 75 GG Gomes 32  P Malhans 3/37 N Banfield 2/37
Burnley Oval 
LOC 7 35 Overs (Fitzwilliam Shield) 2 21 Nov 20 Mont Albert
6/144(cc) AJ McLean 47* MJ Lee 31 QN McLean 29  A Webb 3/18
def by Richmond Union
5/151 A O'Halloran 47* M Stevens 33  
Surrey Park (Oval 3 - South East) 
Under 10 Sunday Purple 2 22 Nov 20 Canterbury White
3/151(cc)  
def Richmond Union Smithers
12/69(cc)  H Priest 3/4 E Newman 2/3 T Ymer 2/16
Hislop Park (Centre Oval) 
Under 10 Sunday Purple 2 22 Nov 20 Richmond Union Barich
1/92  
def Hays Paddock Deen Green
3/37  L Hargreaves 2/2
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 10 Sunday Silver 2 22 Nov 20 Boroondara King Cobras
7/184(cc) T Forrest 29*  f Blair 2/18 J Papworth 2/18
def Richmond Union Adnams
10/108  T Forrest 5/4 S Lydon 3/6 O Rogers 2/8
Victoria Road Reserve 
Under 10 Sunday Silver 2 22 Nov 20 Richmond Union Murray
5/124  
def Boroondara Cobras
10/83(cc)  J Bennett 4/11 M Watkins 2/7 S Behera 2/10
Alan Bain Reserve () 
Under 18 B Gillespie 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Burwood Uniting Canterbury
v Richmond Union Walsh
Lynden Park (Lower West) 
Under 14C JD Norman 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Richmond Union Payne
v Clifton Hill
Alan Bain Reserve () 
Under 14C JD Norman 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Balwyn Tigers Black
v Richmond Union Barker
Balwyn Park (North Oval) 
Under 16B A R Tongue 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Richmond Union Boreham
v Balwyn Blasters
Burnley Oval 
Under 14A C L Martin 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Richmond Union Chapman
v Canterbury
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 16C K Noy 2 27 Nov 20
4 Dec 20
Camberwell Magpies Green
v Richmond Union Bloomfield
Warner Reserve (Ashburton) 
Under 12A R J Barker 1 14 Nov 20
21 Nov 20
Richmond Union Tyrell
27  R Aditya 3/1 T Enzinger 3/4
and 6/60  J Taylor 2/2 A Pillay 2/11
def by Trinity Willison Green
5/216(cc) S BHATNAGAR 40* C Hester 38*  
Burnley Oval 
Under 12B M Van Zuyden 1 14 Nov 20
21 Nov 20
Trinity Willison Gold
249 B Miles 50* T Bischoff 43 C Kimpton 34 T Somerville 26  
def Richmond Union Irwin
161  T Somerville 3/25 T Bischoff 2/1
Frog Hollow Reserve 
Under 12B E R Frampton 1 14 Nov 20
21 Nov 20
Boroondara Rattlers
7/138  
def by Richmond Union Hyph
6/155  
H.A Smith Reserve 
Under 12C J Kwasny 2 21 Nov 20 Richmond Union Wade
7/111  P Forster 2/9
def Wyclif Red
109  H Jamieson 2/7
Alan Bain Reserve () 
Under 12C J Kwasny 2 21 Nov 20 Boroondara Tigersnakes
89  S Thompson 2/11 L Hargreaves 2/11
def Richmond Union Hargraves
48  
Howard Dawson Reserve 
Under 12C J Kwasny 2 21 Nov 20 Richmond Union Murrihy
3/121(cc) S Murray 27*  
def Trinity Willison Blue
2/54(cc)  
Fletcher Park (Fletcher #2) 
Under 10 Sunday Red 2 22 Nov 20 North Alphington White
0/4  
v Richmond Union Suttie
Chelsworth Park South (Oval #1) 
Under 10 Sunday Red 2 22 Nov 20 Richmond Union Edelmaier
14/29  
def by North Alphington Red
3/52  
Burnley Oval 
IEGC Stage 2 Stars 2 25 Nov 20 Richmond Union
4/88(cc)  L Cameron 2/5
v Boroondara
5/61(cc)  C SrblinComelli 2/17
Burnley Oval 
IEGC Stage 1 Stars 2 25 Nov 20 Glen Iris Rubys
4/73  
def by Richmond Union Healy
3/110  C Osborne Smith 2/8
Lewin Reserve (Burke Road South Reserve) 
IEGC Stage 1 Stars 2 25 Nov 20 Richmond Union Villani
v Deepdene Uniting/Kew
Alan Bain Reserve () 
IEGC Anna Lanning Shield Stage 3 2 25 Nov 20 Heatherdale White
3/87  
def Richmond Union
81  C Low 2/7 O Hucker 2/10
Heatherdale Reserve (Oval 1 - East) 
Cricket Southern Bayside Women's Competition 2 22 Nov 20 East Malvern Tooronga 2
1/61(cc)  
def Richmond Union
3/28  
Caulfield Park (Oval 3) 
E Synthetic (60 Overs) 2 21 Nov 20 Richmond Union
9/108  
def by Hawthorn
8/245(cc)  
Burnley Oval